Kai kurie pamąstymai apie tuos įvykius,kurie vienaip ar kitaip ,bet vis dar kasdieniniuose pokalbiuose, diskusijose egzistuoja. Nepretenduojant į kažkokią išskirtinę ir neginčijamą tiesą, ramiai konstatuojant faktologinę situatyvią padėtį. Tie keisti „protestai‘ yra labai keistoki ir netelpantys į jokius politologinius rėmus.

Kodėl taip atrodo? Jei pastebėjote,tai tokių „protestų“ tikslai labai jau neaiškūs. Ten nėra iškeltų jokių socialinių,politinių ar ekonominių reikalavimų. Dominuojanti african-american protestuojančių masė iš skurdžių rajonų nereikalauja darbo, nereikalauja švietimo,sveikatos apsaugos ar kažko panašaus, kurie kaip taisyklė visad būna prerogatyva bet kokių protestų esminis momentas. Ir pasižiūrėkim, ko gi reikalaujama?

Reikalaujama pakankamai amorfiškos kategorijos-„some respect“,bet visa tai reikalaujama taip, kaip jiems tai atrodo tinkamiausia.Reikalauja, kad baltieji,turtingesnė visuomenės dalis atsiklauptų prieš juos, vos ne bučiuotų batus, kad atgailautų ir atsiprašytų už išnaudojimą ir diskriminaciją. Na ir kas, kad tai buvo 200 metų atgal. Situacijos paradoksas dar tame, kad amerikonai nevežė į Ameriką vergų.Vergų pirkliai ,pradininkai buvo Portugalija,netrukus prisijungusi Olandija, Ispanija, o GB-Anglija iš viso, su būdingu biznio skrupulingumu tai pavertė pelningiausiu verslu. Net Prancūzija prisidėjo prie viso šito.

Reikėtų taip pat nepamiršti kad Afrikoje vergus gaudė, žudė ir pardavinėjo tokie pat juodaodžiai,Vergo kaina buvo 20 svarų. Tad jeigu jau reikalauti kažką šiuo atveju, reikėtų peradresuoti toms šalims, kurios visa tai organizavo. Tad žvelgiant į kai kuriuos momentus,-galima daryti kai kurias prielaidas, kurios nebus vienareikšmiškai aiškios.Na, sakykime, kai kas atsiklaups, kai kas atsiprašys, nors be kaltės kaltas, po to sugriš į savo namus, o tas, -sulaukęs savojo“ some respect“ į savo skurdų būstą, arba į kartotinę dėžę po tiltu arba prie požeminių garažų.

Ir ką gi? Ir viskas tuo baigta?

Nieko panašaus,-nes stagnacinės visuomeninės etninių visuomenės grupių normos nepasikeis. Kam visa tai naudinga? Kažkam naudinga, tai vienareikšmiška,aiškiai matoma. Žinoma, protestuojančių masėje, kurie reikalauja“ some respect“ yra ir kitokių individų, kurie yra labiau kairiųjų požiūrų, taip pat sąlyginai vietinės reikšmės anarchistų,-kuriems tokie“protestai“ suteikia savų idėjų įgyvendinimą,-kaip kad „laisvų zonų“ kūrimą, be policijos, ,be elementarios tvarkos,taip sakant,-anarchija-tvarkos motina.

Klysta tie, kas mano, kad viskas taip ir ilgai toliau rutuliosis.Galima kalbėti ,kad tiek respublikonai, tiek demokratai, stengsis iš visų šitų“protestų“ kažkokius dividentus sau ištraukti,bet gali būt, kad tie, kas suinteresuoti visą tai proteguoti ir skatinti, greit gali prarasti įtaką ir procesai gali tapti nekontroliuojami. Kai visokio plauko ‚ale-revoliucionieriai“ daugiau ar mažiau išsivaikščios po namus,-nes svetimus namus pasiruošę ginti patys namų savininkai,-pas žmones ginklų daugiau nei, kad reikėtų, štai tuomet, visi likę „ale-revoliucionieriai‘ tiesiog bus policijos ir kariuomenės nušluoti. Taip jau ka-kada buvo,-praeito amžiaus 7 dešimtmetyje, irgi buvo tokių „laisvų zonų“, kaip kad dabar atsirado Seatle, Washingtono valstijoje,na, pagyvensime, pamatysime, jei ne pamatysime, tai išgirsime.