VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik.Nuo šios krizės, kuri gali būti didžiausia per kelis dešimtmečius, pradžios ES nacionalinės ir viršnacionalinės valdžios institucijos paskelbė keletą trilijonų eurų paramos ES ekonomikai .

Europos Sąjunga šiais metais pasiners į gilų nuosmukį dėl priemonių kovoti su naujojo koronaviruso plitimu, sako Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis, rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

"Šiais metais Europoje neišvengiamas gilus nuosmukis", — sakė jis, nepatikslindamas skaičių.

"ING" ekspertai balandžio pradžioje prognozavo, kad euro zonos, kuri yra ES dalis ir jos ekonominė šerdis, BVP sumažės maždaug 15 % pirmąjį metų ketvirtį, 16 % antrąjį, o vėliau prognozuojamas 13 % padidėjimas trečiąjį ir 7,5 % ketvirtąjį šių metų ketvirtį. 

Ekspertas: Lietuvos problema dėl turkiškų DPV aparatų — tai, kad ES "pasiplovė" Apskritai, 2020 metais valiutų bloko nuosmukis gali siekti 5 %.

Tyrimų ir analitikos įmonė "IHS Markit" kovo pabaigoje pažymėjo, kad šiame valiutų bloke BVP sumažėjimas gali siekti 4,5 %. Atsižvelgdamos į naujojo koronaviruso pandemiją, ES šalys įvedė plataus masto socialinio ir ekonominio gyvenimo, įskaitant prekybos, apribojimus ir draudimą restoranams veikti, rengti viešus renginius, uždaryti sienas ir dėl to riboti oro ir žemės ryšius.

Šios Sąjungos pripažintos priemonės daro didelę įtaką ES ekonomikai. Nuo šios krizės, kuri gali būti didžiausia per kelis dešimtmečius, pradžios ES nacionalinės ir viršnacionalinės valdžios institucijos paskelbė keletą trilijonų eurų paramos ES ekonomikai. Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 157 tūkst. žmonių mirė.