JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo, kad JAV nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) gali mirti iki 100 tūkst. žmonių, skelbia BBC.

„Neteksime nuo 75, 80, iki 100 tūkst. žmonių. Tai siaubingas dalykas“, – teigė D. Trumpas. JAV vadovas praėjusį penktadienį teigė besiviliąs, kad nuo šios ligos mirs mažiau nei 100 tūkst. amerikiečių, o dar keliomis dienomis anksčiau kalbėjo apie 60-70 tūkst. mirčių. JAV jau iki šios dienos nuo infekcijos mirė daugiau kaip 67 tūkst. pacientų.

D. Trumpas, atsakinėdamas į rinkėjų klausimus stoties „Fox News“ renginyje, taip pat atmetė priekaištus, kad protrūkio pradžioje jo administracija veikė per lėtai. „Mes elgėmės teisingai“, – tvirtino prezidentas ir dar kartą apkaltino Kiniją nesugebėjus sustabdyti viruso plitimo. „Manau, jie padarė siaubingą klaidą ir nenorėjo to pripažinti“, – teigė JAV vadovas.

Tačiau prezidentas šiek tiek kaltės priskyrė ir JAV žvalgybos pareigūnams, jog šie iki sausio 23 d. nepareiškė susirūpinimo dėl naujojo koronaviruso protrūkio. D. Trumpas, be kita ko, pareiškė optimizmą, kad JAV iki šių metų pabaigos turės vakciną nuo koronaviruso, nors visuomenės sveikatos ekspertai mano, kad vakcinos kūrimas truks nuo 12 iki 18 mėn.