Žinoma, norėdami raumeningo ir tvirto kūno, o svarbiausia – geros sveikatos, be sporto neapsieisite. Nereikalingi kilogramai geriausiai dega aktyviai judant, o raumenys greičiausiai formuojasi kilnojant svorius. Tad tikėtis, jog visiškai nestimuliuojant raumenų, jie suformuos gražų kūną būtų šiek tiek naivu. Tačiau gera žinia yra ta, kad norint turėti tvirtą, dailų kūną, visai nebūtina kiekvieną dieną lieti prakaitą sporto salėje. Laikas, kurį skiriate intensyviam sportui gali būti matuojamas minutėmis, o ne valandomis, neprarandant norimo rezultato. Kaip?

Valgykite daugiau baltymų

Daug baltymų turintis maistas – jautiena, lašiša, lęšiai, bolivinė balanda – itin raumenų augimui reikalingi produktai, kurie padeda apsaugoti raumenų masę nuo išsekimo. Be to, daug baltymų turintys maisto produktai padeda gerinti bendrą organizmo sveikatą. Baltymai naudojami kiekvienos kūno ląstelės formavimui, padeda greitinti metabolizmą, stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, suteikia kūnui energijos, padeda virškinti, natūraliai reguliuoja hormonų pusiausvyrą bei palaiko neurologinę funkciją.

Kontroliuokite valgymo laiką

Laikas, kuomet valgote yra ne mažiau svarbus nei maistas, kurį valgote. Maksimaliai padidinti raumenų formavimąsi ir riebalų deginimą galite pradėdami dieną sveikais pusryčiais. Juos suvalgyti turėtumėte per valandą nuo atsikėlimo. Vėliau, kitus patiekalus turėtumėte valgyti ne didesniais nei 4-6 valandų intervalais. Pasistenkite kiekvieno valgymo metu įtraukti liesų baltymų, sveikų riebalų, žemą glikemijos indeksą turinčių angliavandenių ir daug nekrakmolingų daržovių. Nevalgykite likus 3 valandoms iki miego, kad naktiniai cukraus kiekio kraujyje pokyčiai netrukdytų tinkamai pailsėti.

Teikite pirmenybę geram miegui

7-9 valandos nepertraukiamo miego kiekvieną naktį padeda jūsų kūnui atsigauti ir atstatyti jėgas. Miegant mažiau nei 7 valandas ir tinkamai nepailsint, atsiranda polinkis daugiau valgyti, kas didina nereikalingų kalorijų, virstančių riebalais kiekį. Griežta miego rutina (panašus gulimosi ir kėlimosi laikas, bei reikiamas kokybiško miego valandų skaičius) gali padėti atrasti būdą pilnavertiškai pailsėti ir atsikelti visiškai atsistačius ir pilnu energijos kūnu.

Venkite streso

Be daugybės kitų neigiamų pasekmių, stresas skatina hormono kortizolio išsiskyrimą. Kortizolis ardo raumenis ir skatina riebalų kaupimą. Be abejo, visiškai gyventi be streso, ko gero, neįmanoma, tačiau visuomet galite pasirinkti, kaip į jį reaguosite ir kaip su juo kovosite. Išmokite keletą streso valdymo, atsipalaidavimo, meditacijos technikų. Pasirinkite, kad į stresą reaguosite, kaip į jėgas sutelkiantį veiksnį, o ne nervų sistemą alinantį nerimą. Susiraskite mėgstamą veiklą, kuris padėtų atsipalaiduoti ir atstatyti teigiamų emocijų balansą.

Rinkitės maisto papildus protingai

Sportuojantiems ir norintiems suformuoti raumenis žmonėms reikalingas papildomas maistinių medžiagų kiekis, kurį gali būti sudėtinga pasisavinti tik su maistu. Tyrimai rodo, kad maisto papildų (vitaminų, mineralų, amino rūgščių) vartojimas ne tik papildo organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis, bet ir padeda geriau įsisavinti gaunamas su maistu.