Šeštadienį penkiems karantino reikalavimus pažeidusiems šiauliečiams nepavyko išvengti nuobaudų: keturiems vyrams surašyti protokolai už būriavimąsi viešoje vietoje, o dar vienam už tai, kad nedėvėjo nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Už pastarąjį pažeidimą protokolai vakar surašyti ir trims kuršėniškiams.

Visiems minėtiems asmenims paskirta sumokėti po pusę minimalios baudos – 250 eurų. Balandžio 11 dieną Pakruojo rajone trims pusamžiams vyrams viruso pavojus sumenko prieš norą išgerti. Būtent tokią priežastį vyriškiai pateikė, paklausti, kodėl nesilaiko karantino taisyklių ir būriuojasi viešoje vietoje. Visiems trims pažeidėjams skirta sumokėti po 500 eurų.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės patys save stumia prie didesnės atsakomybės. Balandžio 10 dieną viena Pakruojo rajono gyventoja viešoje vietoje nedėvėjo nosį ir burną dengiančios kaukės. Nors būtų atsipirkusi minimalia bauda ar įspėjimu, moteris nusprendė nevykdyti teisėtų pareigūnų reikalavimų ir taip užsidirbo antrą protokolą. Sprendimą dėl baudos dabar jau priims teismas.