Pasak Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, režimas yra išties griežtas, tačiau gyventojams, dirbantiems už miestelio ribų, sudaromos sąlygos tęsti darbą.

Ministrė taip pat ragino atsigręžti į Ukmergės pavyzdį, kai šiame mieste, kilus viruso protrūkiui, gyventojai pakluso numatytiems reikalavimams ir dramatiško užsikrėtusiųjų atvejų skaičiaus augimo pavyko išvengti.

Savo ruožtu Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla informavo, kad pareigūnai patruliuoja ne tik prie įvažiavimų į miestelį, bet ir jo viduje – tiek viešai, tiek neviešai.

Prašo kantrybės ir žada testavimą „Pats režimas yra tikrai griežtas, dėl to prašytume Nemenčinės gyventojų supratimo, kantrybės išlaukti tą karantino laikotarpį.

Buvo nuspręsta ištirti daug gyventojų, pirmiausia bus pradėta nuo „Vilnikos“ įmonės, kur ir kilo židinys, vėliau bus testuojami gyventojai.

Mūsų pareigūnai maksimaliai dės pastangas apsaugoti gyventojus, bet labai svarbu, kad saugotume vieni kitus“, – tikino Vidaus reikalų ministrė. Pasak jos, gali būti, kad tiriami bus visi Nemenčinės gyventojai, tačiau tvarka dar bus patikslinta. „Nustatys tvarką, bet taip šiandien COVID-19 komitete buvo svarstyta maksimaliai ištirti Nemenčinės gyventojus. (...) Mobilusis punktas jau rytoj atsiras“, – tikino R.Tamašunienė.

Šiuo metu mobilusis patikros punktas veikia įmonėje „Vilnika“, kur ir kilo koronaviruso protrūkis. Miestelio uždarymas gali būti pratęstas Anot R.Tamašunienės, savaitės laikotarpis buvo pasirinktas, siekiant maksimaliai išsiaiškinti visus šio koronaviruso židinio parametrus.

Tačiau situacija bus nuolat stebima ir, jei epidemiologinė būklė negerės, judėjimo ribojimo laikotarpis gali būti pratęstas. „Labai staigus buvo sprendimas – taip ir turi būti“, – sakė ji.

Ministrė ragino į parduotuves eiti po vieną šeimos narį, laikytis visų įmanomų apsaugos priemonių ir kuo mažiau išeiti iš namų. „Policija pasitelkė ne tik pareigūnų, bet ir technologines priemones. Dėl to miestas bus stebimas.

Miestiečius norime įspėti – taupykite savo biudžetus, kad nereikėtų statistikos, jog tiek ir tiek gyventojų reikėjo nubausti“, – paragino R.Tamašunienė.