Dėl kasmetinių priežiūros darbų šią savaitę neveikiant Lietuvos ir Švedijos elektros jungčiai Baltijos jūroje „NordBalt“, rinkos dalyviai prognozuoja, kad elektra Lietuvoje turėtų kiek brangti arba jos kaina išliks panaši į pastarojo meto lygį.

„Iš Švedijos vis tiek gauname pigesnės elektros energijos, tai „NordBalt“ jungtis mums labai svarbi. Jeigu ji neveiks, tai kainas gali šiek tiek paveikti ir jos gali padidėti“, – BNS sakė „Elektrum Lietuvos“ verslo klientų vadovas Artūras Zatulinas.

Pasak jo, elektros kainą lems tai, kiek jos Lietuvoje bus pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. „Bet Lietuvoje mes pasigaminame mažiau energijos, nei mums reikia, tai tą trūkumą turėsime, ir turėsime importuoti elektrą iš Lenkijos, Latvijos, o tai šiek tiek paaugins jos kainą“, – teigė A. Zatulinas.

  Kaip praneša  šiandien   ( 06/17/2020 ) CNN , ketvirtą savaitę   vykstantys  neramumai ir  keisti protestai į kuriuos ne reaguoja  valstijų merai, gubernatoriai , kaip ir galima buvo tikėtis, sulauktia negatyvių pasekmių.

Mineapolio mieste  (Minesotos valstija ), kur  žuvo George Floyd , policijos departamentą paliko  jau 7 policininkai. Kaip praneša Mineapolio merijos atstovai, dar 5 policininkai pateikė oficialius  raštus, kad palieka darbą policijoje.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo, kad JAV nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) gali mirti iki 100 tūkst. žmonių, skelbia BBC.

Daugelis iš šių vietų yra mažos, sunkiai prieinamos salos Ramiajame vandenyje, tokios kaip Nauru, Kiribatis ir Saliamono salos.

Šiame sąraše taip pat yra Komorosas, Lesotas ir Turkmėnistanas. Kelios iš šių tautų yra mažiausiai apgyvendintos vietos pasaulyje, rašo „Sky News“.